Hotel Alexander

Hotel Alexander

O HOTELI ALEXANDER

O nás

Hotel Alexander

HOTEL ALEXANDER JE IDEÁLNOU VOĽBOU PRE RELAXAČNÉ WELLNESS POBYTY, RODINNÚ DOVOLENKU, KONFERENCIE, ŠKOLENIA A TEAMBUILDINGOVÉ POBYTY V ATRAKTÍVNOM KÚPEĽNOM PROSTREDÍ. POSKYTUJEME NIELEN LIEČIVÚ VODU, ALE AJ RELAX, WELLNESS, POHODLIE, ZÁŽITKOVÚ GASTRONÓMIU, KVALITNÉ LIEČEBNÉ PROCEDÚRY, ČISTÝ VZDUCH A VEĽA ČASU PRE SEBA.

Hotel je pomenovaný po ruskom cárovi Alexandrovi I., ktorý začiatkom 19.storočia navštívil Bardejovské Kúpele. Písmenko „A“ v logu hotela Alexander predstavuje začiatočné písmeno podpisu ruského cára.

Alexander I.Pavlovič
(*23.december 1777 Ɨ 1.december 1825)
ruský cár od 23.3.1801, vládca Poľska od roku 1815 a prvý veľkovojvoda Fínska

21.mája 1821 cestou z kongresu v Ľubľane navštívil Bardejovské Kúpele. Okrem iného sa zastavil pri Lekárskom prameni a ochutnal tunajšiu liečivú minerálnu vodu. Pohár, z ktorého pil, sa zachoval a dnes patrí medzi najzaujímavejšie predmety múzejnej expozície, venovanej dejinám Bardejovských Kúpeľov. Je na ňom vygravírovaný text:
Alexander, Russiae Imperator, 21. Maij 1821 ecce pocula gustavit aquam acidam Bartphensem (Alexander, imperátor Ruska, 21. mája 1821 ochutnal z tohto pohára kyslú bardejovskú vodu).
Cár sa podľa zachovaných správ zúčastnil v kúpeľoch aj na skvelom bankete, ktorý na jeho počesť pripravili zástupcovia hornouhorskej a poľskej šľachty a údajne sa na ňom tak dobre cítil, že v jednej chvíli spontánne zvolal: „Tu žiť a zomrieť...!“

Spoločnosť BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s. disponuje Certifikátom kvality ISO 9001:2015 a Energetickým certifikátom 50001:2018

Politika kvality firmy BARDEJOVSKÉ KÚPELE a.s.

Hotel Alexander